sexuálna mágia v praxi 1. časť

  • dajte svojej sexuálnej túžbe zelenú
  • mužská energia vám dobije baterky

Aj keď máme všetci radi sex a orgazmus nám robí dobre,  stále nám veľa informácii o sexe a sexuálnej energii zostáva ukrytých. Pritom – už pre 3000 rokmi  boli známe taoistické učenia o sexualite, ktoré prinášajú  možnosti, ako lepšie využívať svoj sexuálny potenciál, silu orgazmu a mužskú energiu v prospech ženy. V prospech nášho zdravia, vitality, dlhovekosti, našej krásy a mladistvého vzhľadu...

Taoistická filozofia a sexuálna alchýmia odhaľujú praktiky, ktorými môžete nielen prehĺbiť rozkoš a silu sexuálneho zážitku, ale takisto sa naučiť so svojou sexuálnou energiou pracovať, absorbovať a transformovať ju. Taoistické sexuálne učenie pre ženy − tzv. Učenie Bielej tigrice − nie je vôbec jednoduché a vyžaduje si dlhodobejší tréning fyzických a mentálnych cvičení. Poďme si teda aspoň trochu priblížiť princíp sexuálnej alchýmie, ktorý je z celej vedy o sexe  najdôležitejší.

SILA ORGAZMU

Orgazmus je najintenzívnejším ľudským zážitkom. Žiadny iný zážitok nie je taký koncentrovaný, žiadny iný neposkytuje takú rozkoš a uvoľnenie, ale takisto vybičovanie všetkých zmyslov. Niet sa čo čudovať − sexuálna energia je totiž najväčšou silou v ľudskom tele a vyjadrujeme ju denne mnohými spôsobmi − začínajúc jedlom, sexuálnou aktivitou končiac.

VYUŽITE SILU ORGAZMU

Orgazmus vydáva z tela sexuálnu energiu nielen vo fyzických  tekutinách, ale tiež vo forme psychickej sily. A tu prichádza pre nás, západne zmýšľajúce ženy, nóvum: Cieľom ženy je schopnosť absorbovať mužskú energiu, absorbovať tekutiny mužovho aj svojho orgazmu a to v prospech svojho zdravia, krásy a vitality. Keďže je sexuálna energia najsilnejšou silou v ľudskom tele, mala by ju žena maximálne využiť. Je na nás, či pristupujeme k sexu pozitívne alebo negatívne a do akej miery dokážeme so sexuálnou energiou pracovať a kultivovať ju. Taoistická sexuálna alchýmia kladie dôraz na prepojenie sexuality a duchovného rozvoja. Ak by sme to chceli veľmi zjednodušiť, tak platí nasledovné: Čím viac kultivujeme svojho ducha (meditáciami, energetickými cvičeniami... ), tým lepšie dokážeme pracovať aj so sexuálnou energiou. Nevyhnutnou podmienkou úspechu je samozrejme radosť zo sexuálneho spojenia. Iba tak si dokážete zobrať zo sily sexuálnej energie to, čo je pre vás dobré a prospešné.

RADOSŤ ZO SEXU

Možno to znie banálne a radosť zo sexu je vám prirodzená, ale existuje mnoho žien, ktoré na svoju sexualitu zabudli, potlačujú ju, dlho si na ňu nenašli príležitosť,  sex odmietajú, alebo pri ňom nepociťujú radosť, prípadne sa s partnerom milujú nasilu. Blokovanie sexuálnej energie môže mať za následok najrôznejšie problémy od psychických po zdravotné, pretože, ako poznamenal už Freud: "... sex je najsilnejšia a najprirodzenejšia ľudská potreba". Ak necháme svoju sexualitu driemať, alebo sa nám sex spája s negatívnymi pocitmi, ubližujeme tým predovšetkým sami sebe – po duševnej aj po fyzickej stránke. Je dobré si preto uvedomiť, že sex je pre nás prospešný  so všetkými darmi, ktoré prináša a ktoré si môžeme vziať. Doprajte si teda sex, ktorý vás uspokojuje a napĺňa. Ktorý vám robí dobre! Ak ste dlhšie bez partnera, stále to neznamená, že si nemôžete užiť sex. Takisto − ak vás nenapĺňa sex so súčasným partnerom, postarajte sa o svoju radosť zo sexu a nájdite si iného partnera. Hoci to znie kruto, sex nám o vzťahu veľa prezrádza. Zlyhávajúca sexualita vo vzťahu, frigidita alebo nechuť milovať sa, väčšinou súvisia s nejakým problémom v partnerstve. Skúste porozmýšľať, či váš vzťah funguje dobre, či ste v ňom spokojná a naplnená. Ak nie, skúste pomenovať problém a snažte sa ho riešiť spoločne s partnerom. Problém totiž vzniká skôr na úrovni vzťahu a lásky, až potom sa zrkadlí v sexe. Ak sa vám ho nepodarí vyriešiť, prípadne zistíte, že k svojmu partnerovi už necítite to čo predtým, je najvyšší čas  z nefunkčného vzťahu odísť a poobzerať sa niekde inde. Nie je to sebecké − o svoje šťastie a spokojnosť po každej stránke sa musíme postarať len my sami. Stagnácia sexuálnej energie alebo negatívne prežívanie sexu nám totiž nič dobré neprináša – trpí psychika, ale aj z hľadiska fyzického zdravia môžeme byť konfrontované s rôznymi ťažkosťami − a nielen gynekologickými. Radosť zo sexu je preto prvým predpokladom toho, aby ste sexuálnu energiu dokázali dobre využiť vo svoj prospech.

MUŽSKÁ ENERGIA JE PRE NÁS!

Óóó, akú silu majú v sebe muži! Hovoríme o jangovej energii, ktorú nám denne ponúkajú. Ukázal váš chlap dnes svoju silu? Vynadal niekomu do telefónu alebo predavačke v obchode? Zúril na ostatných, keď šoféroval v zápche? Hneval sa? Kričal? Neúnavne a tvrdo pracoval? Alebo sa na vás večer žiadostivo vrhol? Áno, v tom všetkom je mužská energia, silný jang, ktorý sa ťažko usmerňuje, nepozná hranice, ale ktorý my ženy tak veľmi obdivujeme a potrebujeme. Naša ženská energia − jinová, poddajná a mäkká, je presne na to, aby skrotila a zharmonizovala tú divokú mužskú a premenila ju na pozitívnu silu. Robíme to bežne v živote: svojho partnera upokojujeme, tlmíme, hladkáme, jemne navigujeme, pretože vieme, že iba usmernená jangová energia nám môže byť prospešná. Presne tak je to aj v sexe.  Aj tu môžete využiť svoj jin − svoju krásu, jemnosť, príťažlivosť a nehu, aby ste získali zo sexuálneho spojenia maximum.  Vypýtajte si presne to, čo potrebujete a presne tak, ako to potrebujete.  Buďte otvorená! Usmernite ho! Využijete tak mužskú silu svojho partnera a jeho sexuálnu energiu vo svoj prospech, vrátane toho najcennejšieho, čo vám muž počas sexu ponúka – jeho sexuálnych tekutín.

SEXUÁLNE TEKUTINY

Tento názor  možno pobúri mnohých konzervatívnejších, prudérnejších a uzavretejších čitateľov, ale Učenie Bielej tigrice hovorí jasne o prospešnosti mužských sexuálnych tekutín, ich absorbovania, využitia a premeny... Určite ste už počuli o tom, že mužské spermie sú výnimočné. Nielen preto, že sú schopné oplodnenia, ale takisto obsahujú pre ženské telo dôležité výživné látky. Ich proteíny dokážu ovplyvniť mnoho následných fyzických reakcií v ženskom tele. Zistilo sa, že ejakulát prispieva k dobrej nálade žien a je prirodzeným antidepresívom, stimuluje libido, ale prispieva takisto aj k lepšej imunite, dokonca pozitívne ovplyvňuje aj spánok a stravovanie. Z hľadiska taoistickej sexuálnej alchýmie je preto dôležité si uvedomiť, že sila spermií obsahuje energiu nového života a má obrovský energický potenciál. Najviac z neho však môžeme vyťažiť len vtedy, ak sa dostane do vnútorného kontaktu s naším telom a zmieša sa s našimi tekutinami a slinami − ideálne teda je, ak mužské spermie prijímame orálne. 
Ostali ste zaskočená? Nie je náhoda, že muži tak veľmi túžia po orálnom sexe. Ak ste sa neodvážili svojho partnera uspokojiť ústami doteraz, možno sme vám pridali viac odvahy a... presvedčivých argumentov:).  Ak je váš postoj k mužským šťavám negatívny, samy sa ukracujete o to najcennejšie, čo vám sex ponúka. Takže? Zvážte, vyskúšajte a berte to ako dar − váš partner bude šťastný a vy zdravá a krásna!;) Biele tigrice takto využívali mužskú sexuálnu energiu a ich cenné tekutiny nielen na udržiavanie zdravia a mladistvého vzhľadu, ale najmä kvôli dlhovekosti a nesmrteľnosti...

Pokračovanie seriálu Sexuálna mágia v praxi nájdete aj v ďalšom čísle Horoskopy & Lifestyle.

Ak by ste sa o sexuálnej taoistickej alchýmii chceli dozvedieť viac, tu sú naše knižné tipy:
Hsi Lai: VYUČOVANIE BIELEJ TIGRICE, VYUČOVANIE NEFRITOVÉHO DRAKA
Christine Li, Ulja Krautwald: CESTA CISÁROVNY

FREYA