Čo sa stane, ak stravu nezačnete obmedzovať, ale naopak, pridáte zdravé potraviny?

Takmer každý človek, zvyknutý na modernú stravu, konzumuje jedlo s nedostatkom minerálov, potraviny striekané pesticídmi, mäso odchované na antibiotikách, hormonálne upravené mliečne produkty, rafinovaný cukor a modifikované obilniny... V niektorých prípadoch môže byť toxická záťaž pre organizmus zdrvujúca a môže zapríčiňovať metabolický syndróm označovaný ako "Syndróm X".

Syndróm X spôsobuje neschopnosť schudnúť

Syndróm X často zapríčiňuje neschopnosť schudnúť, problémy s trávením, pomalý metabolizmus, nefunkčnosť imunitného systému a nedostatok energie. Prelomiť vplyv Syndrómu X môže pridávanie organických surových a živých potravín, superpotravín a superbylín do stravy. Tento proces môže navyše naštartovať chudnutie a získať ideálny zdravotný stav. Keď si začneme do stravy pridávať surové prírodné organické superpotraviny, môže nastať radikálna premena. Aby sme boli schopní zvládať metabolickú premenu, ktorá nastáva prostredníctvom vnútornej očisty, je dôležité prechádzať procesom revitalizácie svojím vlastným tempom a zmeny v stravovaní robiť pomaly a postupne.

Sme to, čo jeme...

Čokoľvek vložíme do svojich úst, ovplyvní to našu myseľ, telo a duševný stav. So superpotravinami sa po prvýkrát v histórii dostávame k experimentovaniu s ideálnou stravou. Dostávame možnosť jesť vzácne potraviny a aktivovať naše telo aj dušu. Celá koncepcia samoliečby sa naozaj točí okolo odstránenia jedov, toxínov, chemikálií a pesticídov z našich tiel, pričom sa navyše zbavujeme prebytočného tuku. Superpotraviny obsahujú podstatne viac živín ako spracované či chemicky vypestované potraviny. Majú viac prirodzených minerálov, enzýmov, polysacharidov, proteínu, zdravých tukov a olejov. Vyšší energetický obsah superpotravín dodáva našim bunkám potrebnú vitalitu na to, aby boli schopné zbavovať sa toxínov, na ktorých vylúčenie im predtým chýbala energia. To je proces detoxikácie.

Prekyslenie organizmu

O acidobázickej rovnováhe a jej vplyve na náš organizmus sa píše čoraz viac vedeckých článkov a kníh. Všeobecne platí, že pri nevhodnej strave sa vnútorné prostredie našich tiel stáva kyslejšie a vytvára tak živnú pôdu pre mikróby a organizmy spôsobujúce ochorenia. Na zastavenie prekyslenia sú potrebné tri hlavné skupiny potravín: zelené superpotraviny, zelená zelenina a byliny. Prekyslenie organizmu býva zvyčajne hlavnou príčinou obezity. Ak je prostredie nášho tela kyslé, bude zadržiavať nadbytočnú vodu na rozriedenie kyselín. Tiež bude v tukovom tkanive ukladať prebytky kyseliny, čo vedie k celulitíde a priberaniu. Je dôležité si uvedomiť, že počas diét alebo detoxikacie, sa môžu z tukových buniek a tkanív uvoľňovať kyseliny. Ak neprídu do kontaktu s vysoko zásaditými minerálmi vo forme zelených superpotravín, zelenej zeleniny a bylín, potom môžu vzniknúť neželané sprievodné javy detoxikácie ako únava, návaly horúčavy, zmeny nálady, úbytok minerálov z kostí či kazovosť zubov... Jedenie superpotravín, zeleniny a bylín je základom nášho zdravia, vitality a dlhého života bez chorôb.

Pridávanie superpotravín namiesto obmedzovania stravy

Tradičné stratégie diét z dlhodobého hľadiska nefungujú. V ľudskej povahe je, že nemáme radi, ak sú nám veci odopierané. Namiesto toho by sme sa mali zosúladiť s našou prirodzenou povahou. Čo to znamená? Pri procese zhadzovania váhy by sme mali namiesto obmedzovania potravín, naopak pridávať potraviny − tie zdravé, ktoré nám zabezpečia dostatok energie. Takýmto spôsobom sa premena v stravovaní udeje bez námahy. Zdravá strava obohatená superpotravinami je výživná a chutná, navyše nám prináša nový pocit vitality. Stravovanie sa superpotravinami si vyžaduje len pridávanie nových potravín do jedálnička takým tempom, aké vám vyhovuje. Ktorákoľvek superpotravina sa môže stať súčasťou stravy akéhokoľvek človeka. Nájdite si tie, ktoré sa vám chutia a zaraďte ich do svojho bežného jedálnička. Vytiahnite mixér a urobte si zo superpotravín úplne nové druhy šejkov a smoothie. Urobte si superpotravinové potešenia a dezerty. Vyrobte si superpotravinové šalátové dressingy. Urobte si zo svojich obľúbených superbylín čaj a rozmixujte ho so superpotravinami. Experimentuje podľa svojej chuti, fantázii sa medze nekladú. Čím intenzívnejšie zaradíte zdravé surové potraviny do svojej stravy, tým skôr prirodzene stratíte chuť na nezdravé potraviny. Takto môžete podporiť proces chudnutia a navyše zabezpečíte svojmu telu tú najvýživnejšiu stravu. Váš organizmus sa bude automaticky zbavovať prebytočných tukov, bunky budú prechádzať procesom regenerácie a vy sa budete cítiť čoraz sviežejšie, zdravšie a mladšie. To určite stojí za to, aby ste skúsili začať experimentovať so superpotravinami!

TOP 10 SUPERPOTRAVÍN podľa Davida Wolfa − autora knihy Superfoods

● GOJI (Kustovnica čínska) ● KAKAO ● MACA ● VČELIE PRODUKTY (med, peľ, propolis a materská kašička) ● SPIRULINA (sladkovodná riasa) ● AFA (modrozelené riasy) ● MORSÝ FYTOPLANKTÓN ● ALOE VERA ● KONOPNÉ SEMIAČKA ● KOKOSOVÉ ORECHY (tiež všetky kokosové produkty) www.vitarian.sk